Fotogaléria

Školský rok 2018/2019

 


 menu Záver školského roka
 menu Finančná gramotnosť
 menu Očkovanie
 menu Bezpečne na internete
 menu Šikanovanie
 menu Prevencia rakoviny
 menu Odborná prednáška Doc. PhDr. Ladislava Bartka, CSc.
 menu Stolný tenis - krajské kolo
 menu Botanická záhrada
 menu Život v gulagu
 menu Bistro Afrika
 menu Živá knižnica
 menu Exkurzia DEJ - OBN
 menu Matematický klokan
 menu Účelové cvičenie 2. roč.
 menu Účelové cvičenie 1. roč.
 menu Rozlúčka so štvrtákmi
 menu Študentské voľby
 menu I. FL spoznáva Košice
 menu Volejbalový turnaj
 menu Odborná konferencia ANGIS
 menu Prednáška Dr. Max
 menu Vyhodnotenie súťaže Expert
 menu Hviezdoslavov Kubín
 menu Školské kolo SOČ
 menu Lyžiarsky kurz
 menu Odborné prednášky FL
 menu Face forward....into my home
 menu Predčasne narodené deti
 menu Odborná exkurzia Zlatá studňa
 menu Školský ples
 menu Vianočný volejbalový turnaj
 menu Exkurzia Phoenix
 menu Informatická súťaž iBobor
 menu Projekt Záložka
 menu Celoslovenské kolo Lab Academia
 menu Best in Deutch
 menu Človek a jeho zdravie
 menu DILATECH
 menu Deň otvorených dverí
 menu Na ceste k slovenskej štátnosti
 menu Dejiny tvoríš ty!
 menu Stolný tenis
 menu Svoj život si riadiš Ty!
 menu Imatrikulácia prvákov
 menu Bedminton
 menu Nohejbal
 menu Ľudové liečiteľstvo
 menu Kontaktné šošovky
 menu Svetový deň zraku
 menu Exkurzia Kežmarok
 menu Kožaz
 menuÚčelové cvičenie I. roč.
 menu Účelové cvičenie II. roč.
 menu Začiatok školského roku


header4

Face forward

Výstava v Tabačke -  Face forward....into my home

Výstava Face forward....into my home, ktorú sme mali možnosť navštíviť, sa konala v Tabačke. Videli sme fotografie a počuli príbehy ľudí, ku ktorým život nebol najmilší. Ženy či muži, každý z nich si prežil ťažkú situáciu v živote.. Museli opustiť svoju krajinu, svoj domov, dokonca svojich najbližších. Po tom všetkom sa každý z nich pokúsil postaviť na vlastné nohy.
Jeden z príbehov bol o chlapcovi menom Bryan zo Sýrie. Svoju krajinu opustil s bratom pre nepokoje a hlavne vojnu, ktorá pretrváva v ich krajine. Plavili sa v noci na člne. Bol december a vonku vládla tma a zima. Nič nebolo ľahké.
Veľmi sa mi zapáčilo, aký prístup k životu má Bryan. Snažil sa čo najskôr vrátiť späť k štúdiu a stále tvrdo pracuje na tom, aby z neho bol úspešný človek. Na Bryanovi sa mi páčili jeho ambície. Svet nevidí čierne aj napriek tomu, že v jeho živote nastala tma. Ambície, ciele, sny je to potrebné pre budovanie pevných základov v našom živote. Pozitívne slová Bryana posúvajú vpred. Pevne dúfa, že svoju matku ešte uvidí a splní jej sen. Verím, že z neho sa nakoniec stane úspešný človek. 

Stanislava Džavoronková, I.FL

Výstava Face forward....into my home sa mi veľmi páčila. Bola o emigrantoch a bola veľmi zaujímavo spracovaná. V jednej miestnosti bolo niekoľko fotografií ľudí - emigrantov. Títo ľudia boli rôzneho veku, pohlavia, rasy a národnosti. Vedľa týchto fotografií stál MP3 prehrávač so slúchadlami, pomocou ktorých sme počuli ich príbehy.
Rozprávali, prečo teraz nie sú vo svojej krajine, ale v Grécku. Jeden muž rozprával, že v jeho krajine je vojna a on nechcel bojovať.  Jedna žena rozprávala, aké je to neisté byť utečencom a ako našla útočisko v umení. Ďalšia, že musela odísť z Tuniska, lebo tam nemohla byť slobodná žena. 
Tieto fotografie boli pekne spracované a príbehy boli poučné a veľakrát aj smutné. Urobilo to na mňa veľký dojem .....

Ema Blážová, I.FL

.....príbehy boli veľmi zaujímavé a miestami smutné, pretože v dnešnom svete by niečo také, ako je útek z domova pred vojnou, nemal existovať. Najviac ma zaujal príbeh, s ktorým sa s nami podelila Maya. Tak ako ja, aj ona miluje výtvarné umenie. Rada robí ručné práce a v budúcnosti by sa im chcela naplno venovať. Ja dúfam, že sa jej to tu v Európe podarí, keď vo svojej krajine nemala podmienky.
Súčasťou výstavy boli aj pohľadnice s portrétmi emigrantov. Na každej bol napísané meno, vek a krajiny, z ktorej emigroval. No najviac sa mi páčili ich myšlienky a výroky, ktoré  napísali na pohľadnicu........boli zmysluplné, na zamyslenie.

Tatiana Alexovičová, I.FL       


Galerie: obrázek 1 z 23 Galerie: obrázek 2 z 23 Galerie: obrázek 4 z 23 Galerie: obrázek 5 z 23 Galerie: obrázek 6 z 23 Galerie: obrázek 7 z 23 Galerie: obrázek 9 z 23 Galerie: obrázek 10 z 23 Galerie: obrázek 11 z 23 Galerie: obrázek 12 z 23 Galerie: obrázek 13 z 23 Galerie: obrázek 14 z 23 Galerie: obrázek 15 z 23 Galerie: obrázek 16 z 23 Galerie: obrázek 17 z 23 Galerie: obrázek 18 z 23 Galerie: obrázek 19 z 23 Galerie: obrázek 20 z 23 Galerie: obrázek 21 z 23 Galerie: obrázek 22 z 23 Galerie: obrázek 23 z 23
spacer Design & Code by Peter Šurina | © SZŠ Košice, Moyzesova 17 - 2oo7